Vzdělávání

Vzdělávací program je rozdělen na několik krátkých časových úseků řízené činnosti a vychází z plánu výchovné péče Jeslí Malvína. Takto malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme v blocích, v mezičasech vyplněných volnou hrou, či pobytem venku.

Děti v průběhu celého týdne absolvují výtvarné, hudební i pohybové lekce. Motivujeme je ke společné práci pomocí písníček a říkanek. Jednou měsíčně přijede do Malvíny divadélko s pohádkou, každý měsíc spolu s rodiči probíhají výtvarné dílny, pravidelně u nás probíhá canisterapie.

Nadstandardní služby

Motorický vývoj dětí konzultujeme s naší fyzioterapeutkou, výchovná specifika se speciální pedagožkou. Obě kolegyně jsou k dispozici také Vám. Mimo jiné spolupracujeme i se sleeping coach, která efektivně pomůže nastavit spánek Vašeho dítěte. Více si můžete přečíst na www.timeforbedcoaching.com

Ekologie

Záleží nám na naší budoucnosti a budoucnosti této planety. Děláme vše pro zajištění ekologického provozu. Celý interiér byl navržen s maximálním důrazem na použití přírodních materiálů.

Vyrábíme vlastní, znovu použitelné, vlhčené a 100% rozložitelné ubrousky. Plínky, které používáme, jsou z české rodinné firmy, vyráběné s ohledem na životní prostředí. Pereme prádlo v ekologických pracích prostředcích, na mytí nádobí používáme ekologické přípravky. Děti jsou aktivně motivovány k využívání nočníků a toalet, ve spolupráci s rodiči děti odplenkováváme, zbytečně neprodlužujeme plenkové období. Třídění odpadu je samozřejmostí, efektivně řešíme i otázku zbytků jídla.

Stravování a pitný režim

Dodavatelem stravy je společnost Ekolandia. Profesionálové, kteří vaří z čerstvých a sezónních surovin, bez umělých dochucovadel a přemíry soli. Používají velké množství zeleniny a čerstvé bylinky. Kromě běžných surovin zařazují do jídelníčku i netradiční suroviny jako bulgur, pohanku a jáhly tak, aby strava byla pestrá. Pečou domácí buchty, vyrábějí domácí pomazánky.

Přizpůsobení konzistence jídla těm nejmenším dětem je samozřejmostí. Děti mají po celý den na výběr ze dvou druhů nápojů, neslazený čaj nebo vodu.


 

Týdenní rozvrh 2020/2021
  Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
8:00 – 08:50 Příchod dětí, volná hra, ranní kruh, ranní protažení
9:00 – 09:30 Hygiena, dopolední svačina
9:30 – 10:00 Vzdělávací program, rozvoj smyslového vnímání, jemné i hrubé motoriky, slovní zásoba, písničky a básničky, vnímání rytmiky, procvičování paměti a logického myšlení, poznávání barev, úchopových schopností a koordinace pohybu, samostatnosti
10:00 – 12:00 Pobyt venku, hry
12:00 – 12:30 Hygiena, oběd
12:30 – 13:00 Odchod dětí
12:30 – 15:00 Odpočinek – spánek
15:00 – 15:30 Hygiena, odpolední svačina, odchod dětí 
15:30 – 17:30 Volná hra, pobyt venku, odchod dětí